Tiiu Piibur Näitus "Aja tuuled"
16.09 - 02.10.2013

Näitus "Aja tuuled"

E. Vilde muuseum

See näitus on mõeldes meie Eesti vabariigi 95 aastapäeval.

Näitused on esinenud Eduard Vilde muuseumis, Kastellaanimaja galeriis, Haapsalu Ridala kogudusemajas, Haapsalu Hermannusemaja galeriis, Haapsalu kaubamaja galeriis, tallinna Rävala pst. 2. galeriis ja tulemas on 2015.02.  Jõelähtme Kostivere galeriis.

Näitus sündis tänu E. Vilde muuseumi külastusele, seal olles ning ajaloos rännates. Näitus, mis oleks minu pilguheit ajaloolisele hõngule. Seda tunnetades ja kogedes taas, aegade muutuvas tuules.

On vanasõna „kes elab minevikuta, sellel pole ka tulevikku“. Ka mina olen nendele asjadele palju mõelnud, et kui palju me unustame. Aina rohkem tuleb meenutada meile milline oli meie ajalooline algus Eesti vabariigis. Maalikunst on selline ajaloo aken, mis jäädvustab hetki mida senini ajaloolased avastavad. Nüüd siis saan sellest aru ja jäädvustan isegi mõne ajalooaknad. Minu näitusel aeg ulatab kodanlikust ajast tänapäevale käe. Kui olen kas või ühe inimese mõtlema suunanud meie ajaloo jälgedele ning üldse ajale meis ja meie ümber, olen rahul selle näitusega. Ma ei ole ajaloolane, et pikalt peatuda teemadel ajalugu, kuid ma panin mõned fragmendid pintsliga lõuendile. Need on pigem tunnetuslikku laadi. Loodan, et mineviku ajaloohõng positiivselt, paitab ka Teie hingesid.

Olen mõelnud ka näituse külastaja peale. Igalühel on võimalus anda oma panus ja jäädvustada ajalukku oma tähendus sellest kolmest värvist, „Sinine, Must ja Valge. Mis just külastaja,- meie eesti inimene arvab oma lipu värvidest. Tal on võimalus siia kirjutada oma nägemus, tähendus sellest värvist, sõnalisel kujul. Lõuendite kõrval on juurde märgitud tähendused mida me kõik teame, meie ametlikult tunnustatud lipu värvid.

 Tiiu Piibur

See lehekülg ei toimi korrektselt Internet Explorer 10'ne ja vanematega.
Palun uuenda oma veebilehitsejat!