Tiiu Piibur Kunst, looming ja kunstiteraapia meie ig...

Kunst, looming ja kunstiteraapia meie igapäevaelus.

Jätkuvalt kunsti mõjust, mis kannab endast suuremat tähendust, kui esmapilgul tundub.

Kunstiteraapia on psühhoteraapia vorm, kus inimesel on lihtsaid kunstivorme kasutades võimalik uurida oma sisemaailma mittesõnalisel moel. Kunstiteraapia abil õpime end tundma, kasutades erinevaid tehnikaid, materjale, võtteid ning psühholoogiat ja aru saama oma vajadustest, soovidest ning rahulolematutest situatsioonidest ning neid kirjeldama kunsti abil.


Kunstiteraapia grupitööna nagu ka teised teraapia vormid, toimub sageli gruppides. Grupis toimuv kunstiteraapia loob võimaluse laiemaks kommunikatsiooniks, sisekaemuseks ning isikliku kogemuse jagamiseks. Kunstiteraapia grupi töös toimub vahetu tagasiside ning vajadusel ka sellekohane selgitustöö (arutelu).
Kunstiterapeudi roll on olla nii aktiivne kui passiivne. Aktiivse terapeudi roll näeb ette rohkem suunavat lähenemist ning passiivne omakorda lähtub grupis olevatest temaatikast ja vabast kunstilisest eneseväljendusest.


Kunstiteraapia aitab avada meie loovuse – meis kõigis peituva sisemise võimekuse, mis viib paranemise ja tervise juurde. Kui inimene satub arengu ja identiteedikriisi või depressiooni, pakub kunstiteraapia võimalusi kriisist väljumiseks ja uute vaatenurkade leidmiseks kinni jooksnud olukorrale. Selleks kulub vahel rõhkem kui üks koosveedetud õhtupoolik.

Sada protsenti ja natuke ka rohkem on antud Inimesele, mille ta suudab alati ka välja kanda. Olen seda tihti ona õpilastele ja palju sellest teistele viimasel ajal rääkinud.

Üks näide elust ja suhtumisest üldiselt, mille läbi saate ka endast paremini teada. Vaatan põrandal seisvat vaasi milles on vett- pool vaasi ja mõtisklen, - kas vaas on pool täis või pool tühi. Sellest tulenev kuidas ma seda oma elus näen. Ma ise kül soovitan näha ja pigem suhtuda, et vaas on pool täis. Ise-asi kuidas ma end hetkel tunnetan ka sellest tulenev teadmine, et siis vaas on pool tühi või pool täis. Ühesõnaga selles suhtumises samuti on olemas minu suhtumine hetkel kõigesse. Kuna me mäeme situatsioone erinevalt tuleneb, kuidas me olukorra lahendame, arvates et vaas on peaaegu täis, nii ma katsume enda ümbritsevat selle loomise ja täiuse tundega.

Kunsteteraapia vaimse arengu väljendusvorm. Paljud kes on tegelenud intuitiivteadustega ning on vaimse arengu teedel liikujad, vajavad enda väljenduseks ja liikumise väljendusvormiks kunsti, kujundeid ja värve. Omandades erinevaid teadmisi, liitub kunstiline eneseteadlikus, mille läbi saad tekitada teadlikuse tõusu ja hingelist kasvu, emotsionaalseid ning vaimseid tõusulaineid ja seda teadlikul viisil, kasutades selleks kunstiteraapiat. Soovime muutuda iga päevaga paremaks, tingimusteta armastada, selleläbi olla ise armastatud ning positiivsemad. Selle tulemuseks on rahulolu kõigis ja kõiges.

Tiiu Piibur :)

See lehekülg ei toimi korrektselt Internet Explorer 10'ne ja vanematega.
Palun uuenda oma veebilehitsejat!