Tiiu Piibur Heli meie meeltele

Heli meie meeltele

Helisid, muusikat, võnkesagedust kuulates, satume me alati kontakti vastava ajaga, sellest tulenevate tundmustega. Meie alateadvus asetab meie teadvuse juba möödunud situatsioonidesse. Ta võtab sealt välja kogetut emotsiooni, mille tulemuseks on samastumine vastavasse meeleseisundisse.
Helisid kuuldes, käivitub meis kõigis möödunud olukorra hingeline ära tundmine, mille tulemus on emotsioon, mida me kõik hästi tunneme.
Heli on üks võimsamaid meie psüühikat muutvaid instrumente.
Sa saad ise käivitada enda häälestamiseks soovitud seisundit ja seda ise juhtida.
Kui soovid väljuda vanadest helimustritest, oleks hea ajule anda helisid, mida sinu teadlikus pole veel omandanud. Midagi absoluutselt uut ja iidset vana.
Läbi heli maastiku jõuad sa loovuse koridori, sealt on sul võimalik end edasi juhtida,- uuele lainepikkusele,- uutele tunnetustele, mis läbi muutub sinu vana psüühilise mälupildi keel tasapisi teiseks.
Soovitan kasutada helisid mis oma iseloomult pole muusikaline teos, vaid mis asetuvad ebatraditsioonilisse situatsiooni. Võid kasutada juba eelnevalt salvestatud heli, mis laseks sul mõnusalt olukorda nautida.
Kuulates muusikat, helisid sea end väga mugavasse asendisse. Ava meeled ja lase kehal teha seda mida ta soovib, ära kontrolli olukorda, vaid koge iga hetke mis muutub ajatuks ruumis, mida võid tunnetada.
Hea oleks, kui sinus ja helis toimub erinevate intervallide vahelisi pikki pause, mis omakorda annavad alateadvusele võimaluse otsida uusi vasteid, mille tulemuseks on muusikaline programmeerimine. Mida pikemad vaikusega täidetud heli pausid on, seda sügavamasse meele lõõgastusse sa end viid. Sinu teadaolev teadvus asetab ise end sellesse helisüsteemi. Tekitab sellest sulle uue ruumi.
Nõnda saad end häälestada uuele levelile , kasutades helilist ruumi, millega võib kaasneda ka ruumiline tunnetus, koos ruumilise nägemisega. Sinu tajud ja nägemised ajas ja ruumis on seejuures muutunud.
Võta selleks aega, et sind keegi ei segaks. Otsi endale või tekita ise heli, mida saad kuulata. Heli tekitamine võib olla mis tahes kõla, mida kuuldes koged (mis see on). Siis saab sinu teadvus ärkvelolekus uusi seoseid otsida :)


Ootan sinu tagasisidet. Tiiu

See lehekülg ei toimi korrektselt Internet Explorer 10'ne ja vanematega.
Palun uuenda oma veebilehitsejat!