Tiiu Piibur Näitused
24.08 - 29.08.2016

"Avarus"

Avarus
 

Näitusele nime pannes millalgi aasta tagasi olin ise redelil küünitades kõrgustesse, käsi haaramas magusaid ploome, nii sündis selle näituse idee kui ka nimi „Avarus“.

Lähtusin meile kõikidele teada olevatest perspektiividest. Jäädvustasin õlimaalina, (tahvelmaalina) vaateid merelt, maalt kuni kõrgusteni. Ise viibisin loomeperioodil mingitel teistel kõrgustel ja avarustel, mille läbi olen suutnud need maalid teieni tuua. Loomingu sündides toimub tihti iseäralikke tundmusi. Avarus täidab keha ja meeled, mille läbi toimub imeline meeleline kogemine. Juba selle pärast tasub ikka ja jälle uusi näitusi luua. See on just-kui rännak ja avastus-ruum siseruumis, mis asub meis endis. Tundub üsna lõputu jalutuskäik, mida ei soovigi lõpetada, vaid sooviks üha uusi ja avastamata teid liikuda.
Arvan olevat end päris õnnelik, et olen saanud mööda seda teed liikuda. Selles avaruses on veel nii palju avastada ja kogeda. Kõige parem on ka veel see, et ma ei tea selle tee pikkust ja ei tahagi teada.
Maja kus see näitus aset leiab on olnud juba aastaid, minu heatuju majaks.
Kauneid kogemisi ka Sulle, armas vaatleja.

Näitus "H2O"

Näitus „H2O “

See näitus sündis kahe kunstniku Laura Koržetsi ja Tiiu Piiburi mõtete vahetusel. Neid kahte daami ühendab kindlasti armastus loodusmaali vastu. Nimigi sai näitusele pandud spontaanselt „H2O “.

Tiiu kirjutab: „Mil ma seda kirjutan ei puudu ka minu laualt klaas vett. Meid ümbritseb vesi, igal hetkel - perspektiivil. Me armastame vett, imetleme neid imelisi vetesid, olles ise samuti üks suur veekogu. Inimese organismisgi olla vett erinevatel andmetel 70-80%, kogu organismist. Mis on siis nii paeluvat selles vees. Uurime meiegi ja piilume veepeeglite sisse ja taha. Vesi kui elu ise, kus teda pole piisavalt on hukule määratud. Seega on vesi kõige loomulikum ravim meie kudedele, meie eksistentsile üleüldse. Armastan olla vihmaaeg õues ja naudin seda kuidas vesi minu keha rõõmustab. Olen teadlik, et otse vihmana allasadav vesi on terveim, kõikidest vetest. Kohe kindlasti oleme kõik uurinud ja jäädvustanud palju erinevaid vetesid. Nii loojangul; kus mänglevad erinevad värvingud üksteise võidu, mis on alati vaid hetki meie silmade ees. Enne, kui öö pimedus need helgid endasse punub. Või voolavad; rahutud, tasaselt seisvad veed, mis imeliselt lasevad endasse piiluda. Samuti ka peegel on otseselt alguse saanud vetepeeglist, loeme teda siis esimeseks peegliks meie maal.

Armsad vaatlejad; hoidkem meie vetesid ikka puhta ja tervena, et teda ikka Jätkuks“.
tiiupiibur.com
Laura kirjutab: “Vee peegeldused, mere kohin, möirgavad lained – see kõik on meile kui mereäärsele rahvale kodune ja tuttav. Vaikne vesi rahustab meie meeli. Tormine võib olla hirmutav ja ohtlik, samas ka inimest häirivatest mõtetes vabastav. Just sellepärast veedavad paljud meist oma puhkushetki veekogude ääres. Ja nagu öeldakse on kogu meie elu nagu meri, kord oled laine harjal, siis jälle selle all. “Kõik voolab, ütles juba Herakleitos“.

11.05 - 30.06.2015

Näitus "Reisikiri"

Mustpeade Majas 11.5 - 30.6.2015
Pikk tn 26, Tallinn

Kui jalutad südalinnas astu siia suurepärasesse majja sisse.

loe lisaks:

http://vabaajaleht.blogspot.com/2015/05/loodus-minus-ja-kunstis-tiiu-piibur_62.html

 

09.03.2015

Näitus "Reisikiri"

Rävala pst. 2, korrus 3 Notaribüroo

Näitust "Reisikiri" on eksponeeritud erinevates galeriides. See näitus on jätkusuutlik, kuna täieneb üha uute reisimaalidega.

Tiiu Piibur ”Olen kunstnik kes arvab, et kõik meie elus on looming, loomeprotsess mida meil on au igapäevaselt kogeda. Looming väljub igasse meie päeva, igasse hetke. Iga näitusega püüan edastada jaatavat suhtumist ning läbi selle muuta maailm meie sees paremaks paigaks. Olen teadlik, et tervikul on palju tahke, kuid jätkuvalt uudisimulik selles pidevas protsessis”.

Minu jaoks ühendab visuaalne keel kõik maailma keeled. Loodus edastab meile universaalse sõnumi, "Hoia oma maad".

Tiiu Piibur  :)

Näitus on avatud äripäeviti 9 - 17
Loe lisaks Õpetajatemaja kodulehel

http://www.kultuur.info/syndmus/tiiu-piiburi-kunstinaitus-reisikiri/

02.02 – 28.02.2015

Näitus "Aja tuuled"

Jõelähtme, Kostivere Raamatukogu galeriis

See näitus on valminud mõeldes meie Eesti vabariigi 95. aastapäevale.

 

9.12 - 2014 aasta lõpuni

"Ajaruum" , "Space-time"

Südalinn, Kuninga 6.

Näitus on tiirelnud kaheksas näituse paigas Lõuna - Rootsis, nüüd siis osa sellest näitusest siin kodumaal. See näitus on järjest muutuv ja uuenev, nagu meie aegki. Näitus „Ajaruum“ on ˇpalju rännanud ja näitustel esinenud. Nüüd aga peatub näitus majas, mis on minule ajalise ja meelelise seisundi üheks oluliseks sillaks.

Loominguline lähenemine loob eeldused looduskeskkonna kui loova eneseteostuse algallika mõistmiseks - meis enestes. Aeg ja ruum on meis kõigis ääretult erinevalt mõistetav ja tunnetatav. Kui väljuda perspektiiviti enesekesksusest Suurdeplaani, võib kohata teisiti tunnetatavaid mõjusvääre. Võiks mainida, et lause psüühhosomaatilisi seisundeid, mida on ka enamus kunstnike ja loovimimesi tajunud.

Tunnetatav ruum koos objektidega, - ruum ilma objektideta. Kuidas inimolend neis seisundeis end tunnetab ja mõtestab. Siin olen püüdnud tuua lõuendile jäljendeid mis on selle seisundi kujundus meie ruumis ja tajus, piltmatrejalina. Jätkuvalt kunsti mõjust, mis kannab endast suuremat tähendust, kui esmapilgul tundub. Paljutki saab purki panna, kuid aega ja ruumi ei ole võimalik meil käepäraste vahenditega muuta. Jah muidugi võime seda teha olles ajas ja meelets rännates, kus on tõesti võimalik nii pikendada, kui ka lühendada aega. Saladus peitub aga selles, et pead olema 100% kindel selle õnnestumisel. Olen seda ise praktiseerinud ja väidan et õnnestub, kui aga usku jätkub selleks imeliseks kogemiseks.

Kunstnik: Tiiu Piibur

26.04 - 01.09.2014

Exhibition"Space-time"

Lõuna Rootsis

I love to use the time and the room more broadly.

I have presented it in various exhibitions, but in this time I present it like I feel it at the moment.

The games of perspective and room have always fascinated me. On thisexhibition I have chosen black color, which enables to play with three-dimensional shapes. At the moment in Estonia we don’t have such a view. I have taught the perception of the space to my students. I have taught it also in a metaphor carried to the philosophy of life. I’m a huge experimenter and analytical philosopher, but my favorite subject is Golden Ratio (Sacred Geometry), what I have learned from Leonardo Da Vinci. I consider him as my teacher. He followed in his paintings to the sacred Geometry. Even at the present time many people are investigating what it is.

16.09 - 02.10.2013

Näitus "Aja tuuled"

E. Vilde muuseum

See näitus on mõeldes meie Eesti vabariigi 95 aastapäeval.

Näitused on esinenud Eduard Vilde muuseumis, Kastellaanimaja galeriis, Haapsalu Ridala kogudusemajas, Haapsalu Hermannusemaja galeriis, Haapsalu kaubamaja galeriis, tallinna Rävala pst. 2. galeriis ja tulemas on 2015.02.  Jõelähtme Kostivere galeriis.

Näitus sündis tänu E. Vilde muuseumi külastusele, seal olles ning ajaloos rännates. Näitus, mis oleks minu pilguheit ajaloolisele hõngule. Seda tunnetades ja kogedes taas, aegade muutuvas tuules.

On vanasõna „kes elab minevikuta, sellel pole ka tulevikku“. Ka mina olen nendele asjadele palju mõelnud, et kui palju me unustame. Aina rohkem tuleb meenutada meile milline oli meie ajalooline algus Eesti vabariigis. Maalikunst on selline ajaloo aken, mis jäädvustab hetki mida senini ajaloolased avastavad. Nüüd siis saan sellest aru ja jäädvustan isegi mõne ajalooaknad. Minu näitusel aeg ulatab kodanlikust ajast tänapäevale käe. Kui olen kas või ühe inimese mõtlema suunanud meie ajaloo jälgedele ning üldse ajale meis ja meie ümber, olen rahul selle näitusega. Ma ei ole ajaloolane, et pikalt peatuda teemadel ajalugu, kuid ma panin mõned fragmendid pintsliga lõuendile. Need on pigem tunnetuslikku laadi. Loodan, et mineviku ajaloohõng positiivselt, paitab ka Teie hingesid.

Olen mõelnud ka näituse külastaja peale. Igalühel on võimalus anda oma panus ja jäädvustada ajalukku oma tähendus sellest kolmest värvist, „Sinine, Must ja Valge. Mis just külastaja,- meie eesti inimene arvab oma lipu värvidest. Tal on võimalus siia kirjutada oma nägemus, tähendus sellest värvist, sõnalisel kujul. Lõuendite kõrval on juurde märgitud tähendused mida me kõik teame, meie ametlikult tunnustatud lipu värvid.

 Tiiu Piibur

09.05 - 30.06.2013

Näitus "Reisikiri"

Rändnäitus nüüd, TÜ Pärnu kolledž, Ringi 35, Pärnu

Tiiu kirjutab, et eneselegi teadvustamata avastasin, et olen jäädvustanud lõuendile paiku, mis vajavad hoidmist ja säilitamist inimeste poolt, mõeldes tulevikule. Näitusel on vaid mõned reisijäädvustused. Loodus on kaunis oma mitmekesisuses. Õrnad korallrahnud vetesüles, mis hävivad kuna meie reisipaadid teevad nendel peadpööritavaid tuure. Looduskaunid kohad kaovad - sinna laieneb tsivilisatsioon. Inimesi on planeedil maa palju, aga igaüks meist saab kaasa aidata, et maa imelisus säiliks ja saaks seda kaunina edasi pärandada. Meie vaba ja kõikevõimaldav ajastu soosib reisimist. Reisida on võimalik pea kõigis maailma paikades. Rännates tekib ääretult palju uusi tundmusi ja emotsioone, mida olen kandnud õlivärvide ning spaatliga lõuendile. Loodus on see, mida ma soovin jäädvustada, mitte igapäevane eluolu. Loodus on üks suur imeline müsteerium. Reisides saame neis paigus vaid viivuks viibida. Need hetked on põgusad. Reisidel olles ahmin erinevaid tundmusi, visioone ning varjumänge endasse, et need hiljem värvidesse kanda. Et tunnetada elu ilu on vaja olla palju iseendaga, mõtiskleda ja näha seda kõike suures plaanis. Minu jaoks ühendab visuaalne keel kõiki maailma keeli. Loodus edastab meile läbi visuaali universaalse sõnumi, mille vastu tunnen sügavat austust. Selle sõnumi me anname pärandiks edasi oma lastele. Läbi oma reisikirja tahtsingi teile, armsad vaatlejad, kõike seda ilu edasi anda. 

Iga päev 8.00-20.00
Vaata galeriid